Ruszyła rekrutacja do projektu grantowego „Biblioteka dla Wszystkich. Moje miejsce”

Zapraszamy biblioteki publiczne do wzięcia udziału w projekcie „Biblioteka dla Wszystkich. Moje miejsce.” Wiemy, że biblioteki są doskonałym miejscem do rozwoju młodzieży i budowania wielokulturowych społeczności. Rekrutacja do projektu potrwa do 24 września 2023 r.

W ramach projektu Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zaprosi do współpracy 23 biblioteki (placówki biblioteczne), w których odbędą się działania na rzecz młodzieży z Polski i Ukrainy. Biblioteki zostaną wyłonione w otwartym naborze.

Biblioteki biorące udział w projekcie otrzymają wsparcie finansowe – w formie grantów w wysokości 64 300 zł na placówkę, wsparcie merytoryczne – w formie szkoleń stacjonarnych i online, scenariuszy zajęć i materiałów dodatkowych oraz wsparcie komunikacyjno-promocyjne – w postaci identyfikacji wizualnej projektu, strategii komunikacji z młodzieżą i promocji projektu w mediach społecznościowych.

Co się wydarzy w bibliotece w czasie trwania projektu (2023-2025)?

• Młodzież z Polski i Ukrainy wspólnie z bibliotekarkami / bibliotekarzami zaprojektuje i wyposaży przestrzeń, w której będzie chciała spędzać czas i rozwijać swoje pasje;
  • Bibliotekarki i bibliotekarze zaproszą nastolatków do wzięcia udziału w Akademii Kompetencji Przyszłości zakończonej realizacją projektu przygotowanego przez osoby uczestniczące;
  • We współpracy ze szkołami bibliotekarki / bibliotekarze będą prowadzić warsztaty z metod efektywnego uczenia się;
  • Odbędą się kursy języka polskiego dla obcokrajowców;
  • W bibliotekach będzie można zatrudnić nauczycieli, którzy pomogą młodzieży przygotować się do egzaminów na zakończenie szkoły, a także doradców zawodowych, którzy pomogą im zaprojektować dalsze ścieżki rozwoju.

Zgłoszenia do projektu przyjmujemy za pomocą formularza dostępnego tutaj: https://forms.gle/Rig8KLQYn3sgVqj47

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt:

Informacji na temat rekrutacji udziela Monika Schmeichel-Zarzeczna, monika.schmeichel@frsi.org.pl, + 48 504 991 154.

Projekt jest finansowany ze środków Save the Children International oraz Burberry z projektu “IMPROVING THE LIFE CHANCES OF YOUNG UKRAINIAN REFUGEES IN POLAND”.

Dokumentacja projektu – do pobrania: