Self-publishing i techniki drukarskie, czyli jak samodzielnie zaprojektować i wykonać książkę

Zagadnienie: majsterkowanie
Rodzaj zasobu: tutorial, webinarium
Grupa wiekowa: Dorośli, Dzieci, Młodzież
Autorstwo: Małgorzata Załuska
Potrzebne materiały:

papier, tektura, nożyk do papieru, klej w sztyfcie, nożyczki, igła z dużym oczkiem, nici (lub nici dentystyczne), łyżeczka do herbaty, linijka

Booktok, fanzone, fanfiki… Możesz zostać twórcą/twórczynią jeśli tylko chcesz! No dobrze, ale jak zaprojektować i wykonać książkę?

Oglądając webinar dowiesz się, jak samodzielnie i z wykorzystaniem dostępnych narzędzi (które najpewniej masz już w swojej bibliotece) stworzyć niezależne wydawnictwo. Poznasz trzy różne rodzaje opraw książkowych. Dowiesz się też, jak przygotować plik do druku w sposób najbardziej eko, czyli ekonomiczny i ekologiczny.

Starsze dzieci i młodzież mogą w ramach zajęć „wydać” własne książki/opowiadania lub wykonać artbooki, szkicowniki czy notesy według swoich pomysłów i potrzeb. Z myślą o najmłodszych przygotowałam szybki sposób na prostą mini-książeczkę. Wspólnie możecie stworzyć swój lokalny, biblioteczny fanzin!

Uzupełnieniem webinarium jest zarys historii self-publishingu i zinów.

Załączniki: